הסתיים יום הפריימריס במפלגת העבודה, אשר עבר בצורה חלקה ומסודרת, ובהשוואה למה שהתרחש בליכוד נראה כמו ההיפך הגמור. שני אירועים חריגים, בקלפיות בבית שמש ובקרית גת, טופלו באופן מיידי וחד, והשמירה המשולשת על אתרי הקלפיות אף היא הוכיחה את עצמה. יו”ר ועדת הבחירות, תא”ל במיל’ יצחקי חן, הבהיר כי כל חריגה תטופל ב”אפס סובלנות”, אזהרה שככל הנראה נתנה את אותותיה. בכל קלפי היו גם חברי ועדת הבחירות, גם מאבטחים וגם חוקרים פרטיים. בעבודה היו נחושים לסיים את יום הבחירות בלי שיבושים, בלי ניסיונות זיוף ובאופן מסודר.

במפלגת העבודה אומרים כי אחוז ההצבעה גבוה במיוחד נוכח העובדה שבשל מגבלות תקציביות קשות הנובעות מחובות עבר צומצמו מספר אתרי הקלפיות. 68 אתרי קלפיות הוצבו ברחבי הארץ (בכל אתר היו כמה קלפיות, מספרן הגיע ל-154, במספר זה כלולות גם 4 קלפיות ניידות) רק לשם השוואה בפריימריז לראשות המפלגה היו קלפיות בלמעלה מ-140 מקומות בארץ. במפלגת העבודה היה חשש שמיעוט הקלפיות, אשר נכפה בשל העובדה שהמפלגה נמצאת בתוכנית הבראה קפדנית נוכח חובות העבר, יביא לשיעור הצבעה נמוך. למרות זאת היה שיעור ההצבעה מהגבוהים ביותר שידעה המפלגה בתקופה האחרונה.

ממפלגת העבודה נמסר: “אחוזי ההצבעה הגבוהים מוכיחים שמפלגת העבודה היא המפלגה הדמוקרטית, הנקייה והאיכותית ביותר. כשמסתכלים על הפריימריס בליכוד לעומת אלו שראינו היום במפלגת העבודה, לציבור לא צריך להיות ספק מי היא המפלגה שראויה לנצח גם בבחירות. במטה הוסיפו, כי הנבחרת שתוצג מחר, תהיה הטובה ביותר בכל מקרה, משום שתכיל תמהיל יוצא דופן של ותיקים בעלי נסיון ושל פנים חדשות. הנבחרת תתחיל מיד לפעול ולעבוד למען ניצחון המפלגה בבחירות והחלפת השלטון, וחבריה יירתמו לקמפיין הבחירות הארצי”.

מחר, בשעה 10:00 (משוער), יימסרו התוצאות באירוע שייערך בבית ברל בכפר סבא. במידה ויחולו עיכובים, נעדכן במהלך שעות הלילה.

תאריך פרסום:30/11/2012