מערכת הבחירות כבר בפתח, ולקראתה הגיעה לריאיון מיוחד בחדשות 2 באינטרנט יו”ר העבודה שלי יחימוביץ’. במהלך הריאיון העבירה ביקורת על ההתנהלות הכלכלית של הממשלה, על המיסוי הגבוה ועל אלה שהצטרפו כטרמפיסטים למחאה החברתית
פורסם ב”mako”
8.4.12
בעוד פחות משנה יתקיימו הבחירות לכנסת, וראשי המפלגות כבר החלו לחמם מנועים בתקווה, אולי, לתפוס את השלטון. יו”ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ’ מגיעה לריאיון מיוחד שמועבר בשידור ישיר בערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט.

בראשית דבריה, התייחסה יחימוביץ’ לגל הנוסף של המחאה החברתית שייצא לדרך בסוף החודש. “לפוליטיקאים יש כלים שאין לאזרחים, וזה כלי החקיקה. ללכת לצילומים באוהלים זה פוגע במחאה. במשך שנים התעסקו כאן בימין ושמאל מדיני ופוליטי, וצריך ליצור שיח חדש שיפסיק את הקפיטליזם הדורסני של הממשלה הזו”.

בהמשך, אמרה יחימוביץ’ כי היא מברכת על כל מפלגה שתנסה לשנות את המדיניות הכלכלית של ממשלת נתניהו. “אנחנו המפלגה הגדולה ביותר בגוש השמאל”, הבהירה יחימוביץ’, “אמנם לקדימה שיש 28 חברי כנסת, אבל זה ברור שאני מובילה בפועל את סדר היום הסוציאל-דמוקרטי. כל פעולה שתביא לקריאת תיגר על סדר היום הקפיטליסטי – מבורך”.

ליו”ר מפלגת העבודה יש גם תובנות והצעות להפחתת מחיר הדלק: “כשאדם נכנס למלא דלק, הוא נכנס לתחנת גביית מסים. מרכיב מחיר הנפט הגולמי נמוך מהמיסוי, וזה בגלל שאנחנו משלמים בלו, וגם מס על הבלו. יש להטיל מסים ישירים ולא עקיפים, שמיטיבים רק עם העשירים והחברות הרווחיות”.

תאריך פרסום:09/04/2012