הנשיא פרס לשלי יחימוביץ’: “אופוזיציה היא מרכיב מרכזי בדמוקרטיה. תפקידה להציע אלטרנטיבה בסוגיות המרכזיות העומדות על סדר יומה של ישראל”
צילום-מארק ניימן
20.5.12

נשיא המדינה שמעון פרס ערך הבוקר פגישת עבודה ראשונה עם יו״ר האופוזיציה הנכנסת, שלי יחימוביץ. הנשיא בירך את ראש האופוזיציה ואמר: “אופוזיציה היא מרכיב מרכזי בדמוקרטיה. תפקידה לבקר את השלטון ובד בבד להציע אלטרנטיבה בסוגיות המרכזיות העומדות על סדר יומה של ישראל. אני מברך אותך על כניסתך לתפקיד החשוב ומאחל לך כי תמלאי אותו בכבוד ובהצלחה.״

ראש האופוזיציה הודתה בחום לנשיא ואמרה כי היא ואנשיה נערכים לטיפול מקיף בנושא תקציב המדינה המחייב טיפול מעמיק בהקטנת הפערים החברתיים והגדלת ההשקעה בחינוך. יחימוביץ’ הדגישה בדבריה כי בכוונתה להציג תקציב אלטרנטיבי למדינת ישראל שיטפל בעוולות החברתיות וייתן מענה למצוקות אותן חש מעמד הביניים והשכבות החלשות באוכלוסייה. בהמשך דנו השניים בסוגיה האיראנית, בחשיבות העליונה לחדש תהליך השלום המדיני בין ישראל לפלסטינאים והן בחשיבות שמירת השלום עם מצרים וירדן. בסוגיה האיראנית אמרה יחימוביץ’ לנשיא כי יש לעקוב מקרוב ולאפשר לארה”ב ולמעצמות להוביל את המאבק נגד איראן גרעינית ויש לשתף עמן פעולה מאחר ואיראן אינה סכנה רק לישראל, היא מאיימת על שלום העולם כולו.

תאריך פרסום:20/05/2012