דן סלייפר, היו”ר המשותף של החוג הגאה במפלגת העבודה, גד שיבוצו של בן בתוכנית “סדר יום” לצדה של קרן נויבך. “מדובר בגזען חשוך והמופוב מהסוג הגרוע ביותר”, כתב סלייפר. מנחם בן בתגובה: “העסקונה ההומואית היא טרוריסטית מטבעה, אפעל נגדה באמצעים משטרתיים ומשפטיים”
mako
23.7.12

מלבד אגודת העיתונאים בירושלים וגורמים נוספים, נראה שגם בקהילה הגאה מגלים מורת רוח על החלטתו של מנהל קול ישראל, מיקי מירו, לשבץ את מנחם בן כמגיש לצדה של קרן נויבך בתוכנית “סדר יום” המשודרת ברשת ב’. דן סלייפר, היו”ר המשותף של החוג הגאה במפלגת העבודה, פרסם אתמול (א’) מכתב בפייסבוק נגד שיבוצו של בן, וקרא לחברי הקהילה להעתיק את תוכן המכתב ולשלוח אותו בדואר האלקטרוני להנהלת הרדיו.
“ברצוני להביע את מחאתי החריפה על מינויו של אדם כמנחם בן, גזען חשוך והומופוב מהסוג הגרוע ביותר, להגשת תכנית הדגל של התחנה, ‘סדר יום'”, כתב סלייפר. “אנו, הקהילה הגאה בישראל, דורשים בכל תוקף כי המינוי יבוטל לאלתר, שאם לא כן ננקוט בכל דרך חוקית העומדת לרשותנו להביא לביטולו”.

סלייפר אמר ל-mako גאווה כי לא יכול היה להישאר שווה נפש אל מול שיבוצו של בן. “לא מספיק שממשלת נתניהו מחליטה לפגוע בחופש העיתונות, באמצעות השתלטות עוינת על השידור הציבורי, היא עושה זאת באמצעות אדם מעורר ריב ומדון, שנהנה לפגוע בציבורים שלמים באמצעות פרובוקציות של ארס ושנאה”, אמר סלייפר.

עיתונאי ברשת ב’: “כולי תקווה שהמחאה של הקהילה הגאה תניב פירות”

עיתונאי בכיר ברשת ב’, שביקש להישאר בעילום שם, הביע תקווה שהיוזמה של החוג הגאה במפלגת העבודה תשפיע אולי על רשות השידור להתעשת, כהגדרתו, ולחזור בה מהשיבוץ השנוי במחלוקת. “אין ספק, מיום ליום משה מירו מוכיח שהוא מחזיר את רשות השידור אל ימי ג’ו בראל האפלים”, אמר העיתונאי ל-mako גאווה. “אנחנו מרגישים את ההתערבות הבוטה בתכנים ואת הניסיון למצוא חן בעיני אנשי הליכוד והקפיטליסטים. קרן נויבך סומנה על ידי רשות השידור כשמאלנית, ולכן הדיחו אותה מ’מבט שני’ בטלוויזיה, ועכשיו מצרים את צעדיה ברדיו.

דן סלייפר4
לא יכול להישאר שווה נפש נוכח שיבוצו של בן. דן סלייפר
צילום׃ כרמל סער

“כולי תקווה שדווקא המחאה של הקהילה הגאה תניב פירות. אולי ברשות השידור יבינו שהם בחרו באדם שחי מפרובוקציות, אבל פוגע כאן בציבור שלם שלא יושב בשקט כשמסיתים נגדו. אם גופים מסחריים כמו שידורי קשת ועיתון רייטינג, שחיים מפרובוקציות, החליטו לגלות אחריות ציבורית ולהדיח את בן, אני חושב שרשות השידור, כגוף ממלכתי, חייב להתעשת ולא להציב אותו בתוכנית כל כך מרכזית”.

מנחם בן: “ההומוסקסואליות היא דבר מתועב – כך כתוב בתנ”ך”

מנחם בן מסר בתגובה: “יש הרבה הומואים מקסימים, כמו שאני תמיד אומר. אבל העסקנות ההומואית היא טרוריסטית מטבעה, זאת השיטה שלה. כשאני אומר טרוריסטית, אני כמובן מתכוון לניסיון להטלת אימה”.

בן הוסיף: “אני דבק בעמדותיי, ועמדותיי הן שהומוסקסואליות היא דבר מתועב – כך כתוב בתנ”ך. לעומת זאת, הרבה הומואים הם אנשים מקסימים. אבל התופעה ההומואית היא תופעה מסוכנת. דיברתי נגדה, ואמשיך לדבר נגדה. ומי שיגיב באופן טרוריסטי כלפיי, אפעל נגדו באמצעים משטרתיים ומשפטיים”.

מרשות השידור נמסר: “מצער שאנשים המדברים בשם הפלורליזם, חופש הביטוי וחופש הבעת הדעה, אינם מסוגלים לקבל דעות ועמדות השונות מאלו שלהם. רשת ב’ תמשיך לתת ביטוי למגוון הדעות בחברה הישראלית תוך שמירה על האיזון בשידורים. הנהלת רשות השידור מחויבת לקוד האתי שנקרא מסמך נקדי ופועלת על-פיו”.

תאריך פרסום:24/07/2012