בריאיון לתכנית “פגוש את העיתונות” מבהירה יו”ר העבודה שלי יחימוביץ’ כי המטרה הראשונה של מפלגת העבודה היא הפלת שלטון נתניהו. היא רואה עצמה מועמדת לראשות הממשלה ואומרת: “הציבור בחודשים האחרונים מראה שהוא רואה בי אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו”
דנה ויס | חדשות 2
כארבעה חודשים לפני היום בו צפוי עם ישראל ללכת לבחירות, בטוחה יו”ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ’, כי הציבור רואה בה אלטרנטיבה שלטונית לראש הממשלה בנימין נתניהו. “המטרה הראשונה שלנו היא הפלת שלטון נתניהו”, אמרה יחימוביץ’ בתכנית “פגוש את העיתונות” והוסיפה: “הפלת השלטון אינה דמיונית, זה קשה, מורכב, אך אפשרי”.
בריאיון לתכנית אמרה יחימוביץ’ כי היא בהחלט מועמדת לראשות הממשלה: “הציבור בחודשים האחרונים מראה שהוא רואה בי אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו. זה לא היה מובן מאליו בהתחלה. אני מקפידה להתכתב עם מציאות. מפלגת העבודה אחרי עזיבת ברק, שהייתה ברכה גדולה, נעה בין 3-7 מנדטים, הייתה מרוסקת. היעד היה שיקום. אחרי שנבחרתי לראשות המפלגה היה להציל את המפלגה. הציבור העניק לנו את היעד הזה”.

בנוגע להתרסקות קדימה בסקרים אמרה יחימוביץ’ כי “הציבור לא סבור ששאול מופז הוא האלטרנטיבה לנתניהו, וכן סבור שאני האלטרנטיבה. זה לא ספינים ותרגילים. הציבור סבור שהדרך הסוציאל דמוקרטית שאני מובילה היא הדרך. אני מנסה ללכת בנתיב שלא הלכו בו. כלכלה צודקת היא בנפשנו”.

“הציבור רוצה דברים אחרים והבחירות הן הדרך”

יו”ר העבודה התייחסה גם לאיום האירני: “זו טעות להפוך את האיום האירני לבעיה המרכזית של מדינת ישראל. עוד לא התחלנו למצות את הסנקציות נגד אירן. אני תומכת בהידוק הסנקציות הכלכליות עד המקסימום. אנחנו צריכים להיות מתואמים לחלוטין עם ארה”ב, תיאום תיאום ושוב תיאום, זאת מילת המפתח. תקיפה צבאית היא לעולם הפתרון האחרון. היא לא בלתי נמנעת, אבל היא לעולם הפתרון האחרון”.

“ארבעת האנשים הבכירים ביותר במערכת אינם מאמינים בשיקול דעתו של נתניהו”, תקפה יחימוביץ’ את ראש הממשלה והוסיפה: “כשראשי מערכת הביטחון מערערים על שיקול דעתו של נתניהו – צריך להיות מודאגים”.

יחימוביץ’ הסבירה: “יש מדינה מסוימת שהבעיות שלה לא מורכבות פחות מאלו של ישראל, קוראים לה ארה”ב. בראשה עומד נשיא שהניסיון המדיני שלו היה דל משלי כסנטור. הציבור רוצה דברים אחרים והבחירות הן הדרך. את כל מגבלותיי וכל יתרונותיי הציבור ישפוט. הוא יחליט האם הוא רוצה ראש ממשלה קפיטליסט ביותר שהביא לפערים חברתיים קיצוניים ביותר”.

“גם לעמוד בראשות האופוזיציה זה כבוד גדול”

“לו הייתי ראש ממשלה, הייתי פותחת מיד בסבב שיחות עם אבו מאזן. נתניהו הוא אידאולוג ימני קיצוני גם מבחינה מדינית. חובה לטפח את היחסים עם טורקיה ומצרים. הקיפאון מול שתי המדינות הללו הוא בעוכרינו. יש ייאוש בפתרון שתי המדינות, הרעיון של מדינות כל אזרחיה הוא מסוכן”, אמרה יחימוביץ’.

“המטרה הראשונה שלנו היא הפלת שלטון נתניהו. השתרשה תחושה מאוד מקוממת שנתניהו נמשח על ידי כוח עליון והוא מונרך יחיד שישלוט עלינו לנצח – ואני לא מקבלת את זה. תסריט שני הוא סוג מסוים של קואליציה שנשקול שותפות כזאת. אבל בגלל שמפלגות אחרות בגוש ירוצו ריצת אמוק בלי שום תנאים, אני אומרת שגם לעמוד בראשות האופוזיציה זה כבוד גדול מאד. הפלת השלטון אינה דמיונית, זה קשה, מורכב, אך אפשרי”, הדגישה יחימוביץ’.

תאריך פרסום:06/05/2012