ח”כ ד״ר נחמן שי הודיע ליו”ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ’, על הצטרפותו למפלגת העבודה והתמודדותו בפריימריז הקרובים. שי החליט על הצעד בעקבות הקמת האיחוד הפוליטי בימין והצורך המיידי לאחד את המרכז ולייצב כח נגדי שיוכל לנצח.

ח”כ נחמן שי: “זה הזמן לחשוב בגדול, לפעול בגדול ולאחד כוחות מתוך אחריות לאומית וערכית. מפלגת העבודה מציבה אלטרנטיבה חדה וברורה למפלגת נתניהו-ליברמן. זוהי דרך חברתית, כלכלית ומדינית שתבטיח את עתידה של מדינת ישראל כמדינת חוק, מדינה יהודית – דמוקרטית. אני מאמין ששלי יחימוביץ’ היא האדם הנכון כיום להוביל את מדינת ישראל לשינויים הנדרשים, ואני תומך בה לראשות הממשלה. בכוונתי להתמודד בפריימריז כמו חברים אחרים ואני מאמין שחברי מפלגת העבודה ייתנו בי את אמונם כמי שיוכל לייצג אותם נאמנה בתחומים הקרובים לליבם.”

יו”ר מפלגת העבודה, ח”כ שלי יחימוביץ’, ברכה על ההצטרפות ואמרה כי “ח”כ שי הינו מהח”כים המצטיינים בכנסת, ולאור עמדותיו בתחומים השונים היה צפוי כי ימצא בית במפלגת העבודה. ח”כ שי פעל בשנים האחרונות לקידום ישראל דמוקרטית, מתקדמת, עם שפיות מדינית. נחמן היה שותף פעיל ואפקטיבי לכמה וכמה חוקים שהעברתי ולמאבק נגד הפרטת הקרקעות ואשמח לראות אותו כחבר כנסת מטעם העבודה.”

ד”ר נחמן שי, תא”ל במי״ל, היה דובר צה”ל בתקופת מלחמת המפרץ ועשה מגוון תפקידים בשרות הציבורי בארץ ובחו״ל ובהם מפקד גלי צה״ל, יו״ר רשות השידור ומנכ״ל משרד המדע, התרבות והספורט. נושא עבודת הדוקטורט שלו הוא: “דיפלומטיה ציבורית ולחימה בעצימות נמוכה, ישראל, 2000 –  2005 “.

תאריך פרסום:28/10/2012