לשכת מפלגת העבודה תתכנס היום (ד’) לדיון מיוחד בעקבות מה שהם מכנים “האיום על דמוקרטיה הישראלית מצד הימין הקיצוני וגורמים נוספים”.
החלטה על כך התקבלה היום בהתייעצות בין יו”ר מפלגת העבודה מיכה חריש, מזכ”ל המפלגה, חיליק בר ויו”ר הסיעה ח”כ איתן כבל.

מיכה חריש, יו”ר מפלגת העבודה, אמר: “בחודשים האחרונים מדינת ישראל נמצאת במדרון חלק ומסוכן, אשר עלול להוביל להפיכתה למדינה לא דמוקרטית, שאינה מקבלת ערכים אוניברסליים של כיבוד האחר וחירויות הפרט. מפלגת העבודה, אשר הקימה את המדינה, ונלחמה על אופייה היהודי והדמוקרטי, תמשיך להילחם גם היום, על שמירת צביונה. עלינו לפעול בכל הדרכים החוקיות, על מנת לבטל את החוק האנטי דמוקרטי הזה, ולהחזיר את אפשרות ההפגנה והמחאה לציבור הישראלי”.

ח”כ איתן כבל, יו”ר סיעת העבודה בכנסת, אמר: “זה פתטי להציג אנשים כמוני שהם הרוב במדינה כאנשים הפועלים על מנת לפגוע בה. אני נגד חרמות, אך אזור יהודה ושומרון, על אף אהבתי הרבה אליו, הוא אזור שעדיין שרוי מחלוקת.

“ישראל חזקה מספיק להכיל מגווון דעות”

“החברה הישראלית מספיק חזקה על מנת להכיל את הוויכוח הקשה סביב ההתנחלויות על מגוון הדעות שהוא מכיל. רק מי שאינו מאמין בה ובעוצמתה מסגל לחוקק חוקים הזויים כמו חוק החרם”.

עוד אמר כבל: “הימין שולט כבר 30 שנה ואיני מבין מה מפריע לו לממש את האידיאולוגיה שלו ולספח את שטחי יהודה ושומרון למדינת ישראל. במקום זה הוא מעדיף לייצר בציבור תחושת מצור על מנת להרוויח עוד קולות בקלפי. אני קורא לראש הממשלה לנצל את הרוב אותו הרוויח בצורה דמוקרטית על מנת להנהיג ולהפסיק להשתמש בו כדי מנת לרמוס את המיעוט”.

חיליק בר, מזכ”ל מפלגת העבודה, הוסיף: “כנסת ישראל, על כל המפלגות הנמצאות בה, מחויבת לשמירת ערכי הדמוקרטיה
במדינת ישראל. אין פה שאלה של ימין או שמאל, ושל עמדות לגבי החזרת שטחים ותהליך השלום – אנחנו נלחמים על אופיה של מדינת ישראל, על עתידה בקרב מדינות העולם”.

בר אמר כי הוא קורא לכל המפלגות הדמוקרטיות בכנסת ישראל להילחם בחקיקה זאת. “עלינו
לפעול יחד להגן על מדינת ישראל. על ראש הממשלה לכבד את כלל אזרחי מדינת ישראל, אשר משתתפים בתהליך הדמוקרטי בבחירות בקלפי, בהפגנות ובמחאות מאורגנות, במסגרת החוק”.

בר קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו”ר הכנסת ראובן ריבלין “לשתף פעולה עם הרוב הדמוקרטי בכנסת ישראל, ולהפסיק את המגמה המסוכנת ואת שלילת הדמוקרטיה, אשר מאפיינת את הכנסת ה-18 בראשותכם”.

מאת אריק בנדר, התפרסם בתאריך ה13.7 באתר NRG.

תאריך פרסום:13/07/2011