פעילי מפלגת העבודה התייצבו מול ביתו של החבר החדש בקואליציה, התנצלו על ההשכמה המוקדמת וקראו במגפון: “ביבי ומופז מכרו את המדינה” ו”או אה מי זה בא – שר בלי תיק הבא”
ynet, שחר חי
9.5.12

מחאה עד הבית: ליד ביתו של שאול מופז בכוכב יאיר הגיעו בשעת בוקר מוקדמת (יום ד’) 15 פעילים מהמשמרת הצעירה של מפלגת העבודה. יממה אחרי שהטיל יחד עם בנימין נתניהו את הפצצה הפוליטית וחבר לממשלת אחדות לאומית בניגוד להבטחותיו, המפגינים קראו במגפון: “בוקר טוב לשאול מופז, בוקר טוב לתרגיל הפוליטי המסריח בתולדות המדינה”, והתנצלו בפני השכנים על ההשכמה המוקדמת. כמה מהם שעברו מול ההפגנה הקטנה הביעו תמיכה.

“קמנו ב 4 בבוקר כי אנחנו עדיין מוכנים לתת מעצמנו, לעומתך מופז, שהיית מוכן למכור כל מילה ומילה שלך”, הם צעקו ליו”ר קדימה, שיושבע בצהריים בכנסת לשר בממשלת נתניהו. “אולי לך אין את המוסר והמצפון, אבל אנחנו כאן כדי להזכיר לך מה זה מוסר ומצפון. חשבנו שאתה בא להוביל את המחאה בקיץ, ושלא תיכנס לממשלת נתניהו. אבל אולי אתה סובל ממחלת השכחה”.

המפגינים כינו את מופז “שקרן” ו”מושחת” וקראו: “או אה מי זה בא – שר בלי תיק הבא”. עדו בין השירים בהפגנה המאולתרת: “איזה בלאגן איזה מהומה, ביבי ומופז מכרו את המדינה”, וכן: “למה בוולוו הם נוסעים, מבזבזים את המסים, במקום לעניים נותנים לעשירים, איזו ממשלה של מושחתים”.

המפגינים ממפלגת העבודה – שבנתה על בחירות מוקדמות וזכתה לזינוק בתמיכה לפי הסקרים – הבטיחו כי לא ישקטו עד שהממשלה תיפול וכי העבודה היא האלטרנטיבה להנהגת המדינה. מספר שכנים יצאו מבתיהם ואף עודדו את המפגינים. לעומתם, אנט, המתגוררת בשכנות למופז, מחתה “שמענו את ההפגנה, התעוררנו מזה. זכותו של כל אחד להביע עמדתו, אבל צריך לקחת בחשבון שחיים פה אנשים. להעיר את כל השכונה זה מעט פוגם”.

לאחר כחצי שעה של הפגנה הגיעה למקום ניידת משטרה שביקשה להתפנות מהמקום. המפגינים נענו, לא לפני שהבטיחו לחזור.

התרגיל הפוליטי מעורר המחלוקת הוציא אמש כ-1,000 איש לרחובות, רובם בתל אביב וחלקם בירושלים ובבאר שבע. מי שהייתה קודמתו של מופז בתפקיד, ציפי לבני, הצטרפה אליהם בכיכר הבימה בתל אביב. “באתי לבקשת האנשים הצעירים האלה, שאכפת להם מישראל, מוכנים להיאבק על עתידה, ושלא יכלו לשאת את מאורעות הבוקר הזה. מגיעה להם פוליטיקה של עקרונות ולא של כיסאות, של ערכים ולא של שורדים”.

 

תאריך פרסום:09/05/2012