הישג חסר תקדים לתא הגאה במפלגת העבודה: 25 צירים חדשים במוסד המשפיע ביותר במפלגה הם חברי החוג הגאה. “מיום הקמתו של החוג שאפנו להתברג במוסדות המפלגה, וניתן לומר שהגענו ליעד זה שהצבנו לעצמנו”, אמר היו”ר המשותף של החוג, דן סלייפר
מתוך: mako, דני זאק

שלי יחימוביץ’ אינה היחידה שרשמה הישגים בוועידת מפלגת העבודה: 25 חברים בחוג הגאה של המפלגה נבחרו אמש (ג’) לצירים בוועידת המפלגה. החברים, רובם תומכיה של יו”ר המפלגה, הודיעו כי ההישג יאפשר לחוג הגאה להמשיך להשפיע לטובת קהילת הלהט”ב במפלגה שרק לפני פחות מעשור הייתה שטופת הומופוביה.

“בחירתם של 25 צירים לוועידת המפלגה מטעם החוג היא הישג נוסף של החוג הגאה במפלגת העבודה”, אמר היו”ר המשותף של החוג, דן סלייפר. “ועידת המפלגה היא המוסד שקובע אם המפלגה תיכנס לקואליציה והגוף המאשר את מינויי השרים. זהו לב לבה של המפלגה ועורק החיים המרכזי שלה. מיום הקמתו של החוג שאפנו להתברג במוסדות המפלגה, וניתן לומר שהגענו ליעד זה שהצבנו לעצמנו”.

בחוג הגאה קיימו בשבוע שעבר אירוע פתיחת שנה בפאב השפגאט בתל אביב, אליו הגיעו חברי כנסת ומתמודדים בולטים בפריימריז המפלגה. בין המשתתפים היו: דניאל בן-סימון, פרופ’ אבישי ברוורמן, בנימין בן-אליעזר, סתיו שפיר והרכש החדש מקדימה: היו”ר המשותפת של השדולה נגד הומופוביה בכנסת, נינו אבסדזה.

החוג הגאה - פריימריסטים
הפריימריסטים של המפלגה חוגגים בשפגאט.
צילום׃ שבי טולדנו

“המתמודדים בפריימריז הבינו שהחוג הגאה הוא המקום הנכון להיראות בו”, אמר סלייפר. “זהו הישג חסר תקדים במפלגה שעד לפני שנה היתה נחשבת מיושנת וארכאית. בנוסף, בעיניי, הגעתם של אישים כמו פואד בן-אליעזר, ביטחוניסט ומאושיות ‘דור רבין’ במפלגה, מעידה יותר מכל על השתלבותו המוצלחת של החוג באג’נדה המפלגתית”.

תאריך פרסום:01/11/2012