הצעת החוק של שלי יחימוביץ’ וחיים כץ תעלה ביום ד’; עפ”י ההצעה הפער בין מקבל השכר הנמוך בחברה לבין מקבל הגבוה לא יעלה על פי 50
צבי זרחיה, TheMarker
16.5.12

יו”ר האופוזיציה ח”כ שלי יחימוביץ’ (עבודה) ויו”ר ועדת העבודה ח”כ חיים כץ (ליכוד) יעלו להצבעה את הצעת החוק להגבלת שכר הבכירים בחברות ציבוריות בקריאה הטרומית ביום ד’ הקרוב. לפי הצעת החוק הפער בין מקבל השכר הנמוך בחברה לבין מקבל הגבוה לא יעלה על פי 50.

יחימוביץ’ אמרה כי “נוכח אוזלת היד המוחלטת והמכוונת של ‘ועדת נאמן’ שהפגינה חוסר רצון בוטה לפקח באמת על שכר הבכירים, אנו עושים את מה שהבהרנו שנעשה כבר בסוף המושב הקודם ומביאים מחדש להצבעה את הצעת החוק. אנו מעריכים שיש סיכוי להעביר את הצעת החוק ומצפים מחברי הכנסת לתמוך בהצעה שהיא כה פשוטה וכה חיונית כדי להפסיק את ההשתוללות בשכר הבכירים שנעשה הן על חשבון ציבור החוסכים והן על חשבון העובדים הרגילים שמוצאים את עצמם מפוטרים או נשחקים בקלות רבה כאשר המנהלים שלהם מרוויחים הון עתק באופן בלתי מוצדק ובלתי פרופורציונלי לביצועים”.

כץ אמר כי “אנו מציעים שהשכר של הבכירים בחברות ציבוריות יהיה מוגבל ואם זה לא מספיק להם נפנה אותם לעמותת לתת. אני מקווה ומאמין שלא תוטל משמעת קואליציונית כי מרבית חברי הכנסת חוץ משר המשפטים יעקב נאמן תומכים בהצעת החוק. הצעת החוק נועדה להלחם בפערי השכר החזיריים במשק.

יצויין כי הח”כים יחימוביץ’ וכץ הגישו את הצעת החוק לפני כשלוש שנים. לפני כשנתיים מונתה ועדת שרים בראשות שר המשפטים יעקב נאמן שגיבשה הצעה אחרת שלא הגבילה את שכר הבכירים אך הציעה להגביר את הפיקוח על שכרם. הצעת החוק הזו אושרה בקריאה ראשונה במליאת הכנסת בסוף מארס 2012. בכנסת העריכו כי לא מן הנמנע שניתן יהיה להעביר את הצעת יחימוביץ’ וכץ בקריאה הטרומית חרף התנגדות הממשלה.

תאריך פרסום:16/05/2012